ŞİFNE TERMAL


Otelimize 29  km uzaklıkta olan Şifne Termal  38-42 °C’ lik şifalı termal suyu ile şifalı çamur yıllardan beri bir çok hastalığa iyi gelmektedir.

HANGİ HASTALIKLARI TEDAVİ EDİYOR?
Çeşme'nin şifalı termal sularının dünyanın geçerli termal sularından hiçbir farkı yok, hatta fazlası var deniliyor. Romatizmal hastalıklar, eklem hastalıkları, doku romatizmaları, operasyon sonrası terapiler, ortopedik terapiler, travmatik terapiler, ekzama, sedef hastalıkları, akne , varis, kan basıncı düzenlemeleri, fonksiyonel dolaşım bozuklukları, genital enfeksiyonlar, spastik para-liziler, inme rehabilitasyonu ve daha pek çok sayıda hastalığın tedavisinde Çeşme'nin şifalı termal suyu kullanılıyor.

ŞİFNE'NİN ŞİFALI ÇAMURU
Sağlık Turizminde termal su ne kadar önemliyse, ilçenin çamuru ile ünlü Şifne'si de bir o kadar ünlü. Efsanelere göre, Erythrai kralının kızı cild yaralarıyla başedememekte ve derin acılar çekmektedir. Bir av partisinde yolu Şifne'de geçen Erythrai kralı, çok sevdiği köpeğinin buradaki çamur sayesinde vücudundaki asalaklardan kurtulduğuna şahit olur. Bir umut deyip kızına da çamur banyosu yaptırır ve kızının yaraları kapanır. Bu şifalı çamur ağızdan ağıza dolaşır ve yörenin adı Şifne olarak kalır.


Şifne'de belediyeye ait Şifne termal kaplıcalarında çamur banyoları bulunuyor. 1980'li yılların başına kadar sadece yerli turiste hizmet veren tesislerin, başta Alman ve Norveç ağırlıklı turistlerin yanında son yıllarda Danimarka, İsveç, Fransa, Hollanda, İsviçre hatta Japonya'dan da turistlerin ilgi odağı olan bu tesislerde çamurda sağlık aranırken, vücut güzelliği ve gençleşme seansları da yapılıyor.

Site Haritası | Sisus Hotel | SPA | İletişim | ©2009 Sisus Hotel
Dalyanköy Yat Limanı Çeşme - İZMİR / TÜRKİYE
Tel: +90 (232) 724 03 30 - Fax: +90 (232) 724 96 56
www.sisushotel.com - info@sisushotel.com
 
Sisus Hotel bir Dila Otelcilik İşletmesidir.