Aktiviteler

Çeşme

Tatil deyince hayalleri süsleyen adreslerin başında gelen Çeşme, tarihi doku ve doğal güzelliklerin birleşmesiyle oluşan tabiat harikalarıyla örülü bir yer. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz birbirinden güzel koyları, denizin kıyısında kıvrılan altın rengindeki plajlarıyla huzur arayanlara hitap eden Çeşme; tarihi zenginlikleri, Osmanlı ve Rum imzasını harmanlayan cumbalı taş evleri, şifalı sıcak suları, eğlence yerleri, dünyanın en iyileri arasında bulunan sörf mekanlarıyla birbirinden farklı tatil seçeneklerini bir arada sunuyor.

Dalyan

Çeşme’nin eşsiz duraklarından Dalyan, eski bir Rum balıkçı yerleşimi… Rumların mübadele ile ayrılmasının ardından Balkanlardan gelen Türklerin yerleştiği Dalyan, mimari ve kültürel açıdan o tarihi esintiyi ve balıkçı köyü ruhunu korumayı başarmış nadir bir yer. İçeri doğru kıvrılarak denize kucak açan doğal limanında onlarca yıldır balıkçı teknelerine yuva olan Dalyan, balık restoranları açısından da çok zengin bir bölge. Limanın kıyısında teknelere birkaç metre mesafede boylu boyunca dizilmiş restoranlarda sunduğu lezzetlerle Dalyan, eğer ağzınızın tadını biliyorsanız kısa sürede müdavimlerinden olacağınız bir destinasyon.

Çeşme & Urla Bağları

Şarap ve şarap tadımı konusunda yeni bir deneyim kazanmak, Keyifli etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır olan üzüm bağları ve şarap evleri harika sunumlar eşliğinde sizi bekliyor

Çeşme ve Urla’da yerel değerlerin ön planda tutulması, yarımadada yok olan şarap kültürünün yeniden canlandırılması, şarap turizmi ve gastronominin gelişimi ile yerel markalarının bir araya gelerek bölgenin doğal güzelliklerini ve isim yapmış ürünlerini keşfetmeye davet ediyor.

Aktiviteler

Çeşme, dünyanın en iyi üç rüzgar sörfü merkezlerinden biridir ve hem profesyonel hem de amatör sörfçülerin gözdesi. Çeşme Alaçatı’ndaki sörf okullarında sörf yapma ve sörf yapma fırsatını kullanabilirsiniz. Ege’nin derinliklerinde gizlenmiş güzellikleri keşfetmek için düzenlenen dalış turlarına katılmak ve farklı deniz canlılarına rastlamak batık gemileri görüp yeni bir deneyim kazanarak tatilinize renk katın

Sakız Adası

Yaz aylarında birçok misafir ağırlayan küçük ama canlı Sakız Adası; ünlü taverna, restoran ve kafelerde otantik doğal güzellikler ve otantik Yunan lezzetlerini sunuyor. Sakız Adası’na Çeşme’den 40 dakikalık bir feribot yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.