Hakkımızda

Sisus Hotel Çeşme

Adını doğa, tarih, eğlence ve deniz ürünleriyle yıldızı günden güne parlayan antik adıyla Cysus – Çeşme’den alan, Dalyanköy’de sevginin ve aşkın mabedi Sisus Hotel.

Tıbbın, sanatın, şiirin, sporun, büyük aşkların tanrısı olan Apollon, şarabın, müzik ve eğlencenin tanrısı Dionysos Batı ile Doğu konsepti çerçevesinde ahşap ve bronz heykellerle, bu ikilinin birbiriyle olan düeti Hotel Sisus’un dekorasyonunun ana temasını oluşturmaktadır.

Ünlü sanatçı Cem Sağbil’in Ay Tanrıçası Selene’yi tasvir eden ağaçtan oyma yontusu atrium lobide göğe uzanan ışıklarla selamlar her akşam tanrıçasını. Yine Sağbil’in dengeyi temsil eden ve doğu felsefesinin Yin-Yang açılımı olan Ay ve Güneş tasviri kırmızı renkli tablosu ambiyansın bütünlüğünü tamamlar.

İç mimarinin en çarpıcı eserlerini sergileyen Sisus Hotel, aynı zamanda saflığın ve temizliğin simgesi olan beyaz renginin göz alıcı ışığını gözler önüne sermektedir. Her köşesinde farklı bir anlam taşıyan, romantizmi görsel yaşamak isteyenler için, tüm renkler ve tasarımlar beğeniye sunulmuştur.